Τώρα είναι 29 Δεκ 2014, 06:11

Απαντήστε στο θέμα  [ 71 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
 PIAGGIO BEVERLY 300I ???? 
Συγγραφέας Μήνυμα

Μηχανή: ER-6N CBR XX
Δημοσίευση Re: PIAGGIO BEVERLY 300I ????
killbill έγραψε:
το sh ειναι supersport μπροστα στα αλλα. αν δεν θες λοιπον κατι τετοιο μην το κοιτας. σε 300αρι το πιο γρηγορο ειναι το kymco downtown αλλα εχει ενα προβλημα (νομιζω αθλια σελα). τα sym ειναι μια χαρα για τα λεφτα τους και τα beverly ειναι γνωστα μηχανακια με γνωστα θεματα και καλη μεταπωληση. αυτο το τελευταιο πλεον ειναι ανεκδοτο αλλα λεμε τωρα. το sh δεν σε παει στο λουτρακι απο την εθνικη, το εχω κανει. ομως αν θες να κατεβαινεις στο κεντρο της αθηνας καθημερινα ειναι μακραν το καλυτερο. μονο τα φρενα του να δοκιμασεις δεν θα ξαναρωτησεις για σκουτερ....

εισαι λαθος φιλε η σελα τα σπαει.........................το εχει αδερφος μου.......................

31 Ιαν 2012, 00:24
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: R1 07
panos έγραψε:
to sh ειναι μια κλασομπανιερα....και μια υπερτιμημενη μαλακια....

εγω το 250ιε μπεβερλυ το εσ το κακο το μαδαφακα....δεν παιρνει κρανος απο κατω ουτε τζετ μεγαλο μειον αυτο....επισης γενικα εχει λιγο μαλακουλι πλαισιο για τα γουστα μου....επισης οι αναρτησεις του δε δουλευουν οπως 8α ηθελα....

afoy θες να βγαινεις εθνικη καμια μεγαλη διαδρομη....ανεση χωροι κλπ....
χωρις ιχνος συμβιβασμου σε κανενα τομεα....
kymco exciting 300
http://farm6.static.flickr.com/5014/545 ... a99954.jpg

φοβερο σκουτερ....σελα καναπες....γκαζακι μια χαρα, απο το μπεβερλυ μου πιο ζωηρο...σφιχτο σε αναρτησεις και πλαισιο και συμπαγης αισθηση μεγαλης μοτο...συνδιασμενα φρενα παρα πολυ καλα....και εμφανιση λεντακια γ****** φουτουριστικ κ ετσ....ειναι ομορφο εν ολιγης...και ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη...μη ξεγελιεσαι απο το οτι ειναι κιμκο η ποιοτητα κατασκευης του ειναι ανωτερη απο οσα σκουτερ εχουν αναφερθει μεχρι στιγμης....δεν ειναι φτηνοκατασκευη σε καμια περιπτωση δηλαδη

και οι τιμες του σε μεταχειρω πλεον πολυ καλες....κανε το μια βολτα και 8α με θυμηθεις

τα γουστα σου ποια ειναι φιλε?Και εγω που ειχα το beverly 500 παρατηρουσα οταν εξυνα καρινα οτι το πλαισιο του ειχε στρεβλωσεις οπως και να το κανουμε. :mrgreen: Α και το ψαλιδι του ψιλομαλακο πρεπει να ειναι το ενιωθα να ταλαντωνεται!

http://www.youtube.com/watch?v=ZcW2nTZd ... e=youtu.be

31 Ιαν 2012, 03:41
Προφίλ
Άβαταρ μέλους
www.kawasaki-bikers.gr/core/forum/viewt ... 14&t=14446

81.000km μέχρι στιγμής αξιοπιστα, beverli 500i '07!
αν το αλλαζα παλι μπέβερλι θα επερνα! :lol: :lol:

31 Ιαν 2012, 04:53
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Placebo
VASILISDJ έγραψε:
Gousios έγραψε:
Τα SYM ειναι φτηνα....αλλα για καποιο λογο..μν παρασυρθεις απο την τιμη.Παρε καλυτερα ενα sh μεταχειρισμενο..
Εγω πηρα ενα sym μικρο και το εχω μετανιωσει :roll:
Eιναι απαραδεκτα σε συμπεριφορα(αναρτησεις ,φρενα)...

εμενα εχει ενας φιλος το citycom και ειναι πολλη ευχαριστημενος το sh το θεωρο καλο μεν σαν honta αλλα δεν εχει μεγαλη καληψη απο θεμα αερα.....να μπορω να πηγαινω και μεχρι λουτρακι για μπανιο

Αυτο καν'το πρωτα μια βολτα.Δεν ξερω με τι ακριβως ειναι πολυ ευχαριστημενος ο φιλος σου αλλα το μηχανακι αυτο ειναι εντελως αζυγιστο και ετεροβαρες.

Πηγαινελα Αθηνα-Λουτρακι με σκουτερ;Μηπως να το ξανασκεφτεις;

Σκουτερ με πλαισιο και αναρτησεις που αναφερθηκε μονο Τ-max και Gp 800.(Δεκα χιλιαρικα και την κορη του βενζινα γκομενα).
Ολα τα αλλα ειναι λαστιχενια μονο και μανο γιατι.....ειναι σκουτερ!

ENERGY=MOTORYCLE

31 Ιαν 2012, 09:57
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: gillette
Team: Solo Masturbatio
billy84 έγραψε:
τα γουστα σου ποια ειναι φιλε?Και εγω που ειχα το beverly 500 παρατηρουσα οταν εξυνα καρινα οτι το πλαισιο του ειχε στρεβλωσεις οπως και να το κανουμε. :mrgreen: Α και το ψαλιδι του ψιλομαλακο πρεπει να ειναι το ενιωθα να ταλαντωνεται!

δεν εχεις οδηγησει προφανως αλλο σκουτερ.......

31 Ιαν 2012, 17:12
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

panos έγραψε:
billy84 έγραψε:

δεν εχεις οδηγησει προφανως αλλο σκουτερ.......

φιλε οχι ουτε ενα.Ειμαι 18 χρονων και εχω ενα ΖΧ130.Το R1 ειναι φιλου μου που μου το δινει για καμια βολτα! :beerchug:

31 Ιαν 2012, 17:14
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Ομάδα αίματος: Α+
Μηχανή: Vespa PX-150
Εφοσον προτη προταιτεραιοτητα σου ειναι το οικονομικο παρε ΣΥΜ και οικονομικο και φθηνα ανταλακτικα και φθηνο σερβις και αξιοπιστο σε γενικες γραμμες θα ελεγα! ;)

31 Ιαν 2012, 19:33
Προφίλ WWW

Ομάδα αίματος: 0+
Μηχανή: GSX-R 1000
εχω παρατηρισει οτι στα σκουτερ οι γνωμες ειναι πολυ πιο πολλες και διαφορετικες απο τις μηχανες. Αυτο προφανως οφειλετε στο οτι ο καθενας βλεπει διαφορετικα την χρηση τους και εχει διαφορετικες αναγκες.

Εγω παντως περιμενω να βγει το ιντεγκρα της χοντα να κλειδωσει μια για παντα το θεμα σκουτερ....

01 Φεβ 2012, 01:16
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: skooter
panos έγραψε:
killbill έγραψε:
εχεις φαει ψωλιες απο sh ε? :lol:

κατ αρχην στο δρομο δε ψωλιαζομαι ποτε μονο ψωλιαζω 8-)

pera apo οτι ειναι οτι πιο ασχημο υπαρχει σε σκουτερ....ειναι και υπερτιμημενο χωρις κανενα λογο....ειδικα τα αμορτησερ του....ειναι για πεταμα οπως ειναι....και για τα λεφτα του δε δικαιολογουνται τα μειωνεκτηματα του...οπως και οτι το βλεπεις απο το πλαι και θες να βγαλεις τα ματια σου απο την ασχημια που αντικρισες :-o :-o

+1

01 Φεβ 2012, 17:41
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: skooter
δεν το πιστευω εγραφα μια ωρα κριτικες επειδη τα οδηγησα ολα...........και επειδη μπηκε πελατης με πεταξε απ εξω και χαθηκαν :cuss: :cuss: :cuss:

τελος παντων η xmax h citycom.....τελος !!!!!!!

ριχτε μια ματια και εδω¨στης αξιολογησης.

http://www.moto-choice.com/gr/Content/1/%CE%91%CF%81%CF%87%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CF%83%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B4%CE%B1.html

01 Φεβ 2012, 20:01
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

billy84 έγραψε:
panos έγραψε:

φιλε οχι ουτε ενα.Ειμαι 18 χρονων και εχω ενα ΖΧ130.Το R1 ειναι φιλου μου που μου το δινει για καμια βολτα! :beerchug:

ημουν σιγουρος

03 Φεβ 2012, 01:54
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

billy84 έγραψε:

kai μιας και αρχισες στο αλλο θεμα....τις ελαστικοτητες τις καταλαβαινεις στην κυλιση...στην αλλαγη κατευθυνσης....παντου....οχι στην κλιση....το οτι εξυνες το σκουτερ κατω δε λεει κατι....και το να μην καταλαβαινεις στρεβλωσεις στη μοτο και που οφειλοντε ευθυνεται η αντιληψη σου σαν οδηγος....και κρινοντας απο τα βιντεακια σου στην υπογραφη σου...αυτα 8α τα ξανασυζητησουμε οταν μαθεις να οδηγας γληγορα.....

03 Φεβ 2012, 02:08
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

panos έγραψε:
billy84 έγραψε:

kai μιας και αρχισες στο αλλο θεμα....τις ελαστικοτητες τις καταλαβαινεις στην κυλιση...στην αλλαγη κατευθυνσης....παντου....οχι στην κλιση....το οτι εξυνες το σκουτερ κατω δε λεει κατι....και το να μην καταλαβαινεις στρεβλωσεις στη μοτο και που οφειλοντε ευθυνεται η αντιληψη σου σαν οδηγος....και κρινοντας απο τα βιντεακια σου στην υπογραφη σου...αυτα 8α τα ξανασυζητησουμε οταν μαθεις να οδηγας γληγορα.....

εσυ καταλαβαινεις τις ελαστικοτητες των πλαισιων στην κυλιση και στην αλλαγη κατευθυνσης?Εισαι αξιος αναμεταδοτης των τμηματων μαρκετινγκ των εταιριων και παντελως ασχετος.

Οποτε θες μιας και απεκτησες και αποψη δεν ερχεσαι να σε δουμε πως το βουτας το γλυκο? ;) Οποτε θες και βρεις μηχανακι ξερεις που θα με βρεις! :beerchug:

03 Φεβ 2012, 05:43
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Team: Venos
billy84 έγραψε:
panos έγραψε:
billy84 έγραψε:

εσυ καταλαβαινεις τις ελαστικοτητες των πλαισιων στην κυλιση και στην αλλαγη κατευθυνσης?Εισαι αξιος αναμεταδοτης των τμηματων μαρκετινγκ των εταιριων και παντελως ασχετος.

Οποτε θες μιας και απεκτησες και αποψη δεν ερχεσαι να σε δουμε πως το βουτας το γλυκο? ;) Οποτε θες και βρεις μηχανακι ξερεις που θα με βρεις! :beerchug:

:lipss: :woo: :tooth: :banana: :ura: :respect:

ρε μλκ θα μου κατσει η πρωινη μπουγατσααα που τρωωω :lol:

03 Φεβ 2012, 06:49
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Team: Venos
για δε κοιτας το πεζο το 250 η το 300 ιδιο με μπεβερλι και σε πιο φθηνη τιμη :idea:

03 Φεβ 2012, 06:52
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

billy84 έγραψε:

οτι εγραψα παραπανω....το οτι δε καταλαβαινεις ελαστικοτητα σε ενα σκουτερ 250 με ενα σωλινακι που ενωνει μοτερ με λαιμο....οφειλεται στην κακη σου αντιληψη σαν οδηγος....

προφανως δε 8α καταλαβενες διαφορα αναμεσα στο μπεβερλη και σε ενα νιντζα 250 πλην του μοτερ....

οπως επισης δε 8α αντιλαμβανοσουν διαφορα μεταξυ ενος lc4 και ενος χτ600 με 50 αλογα μοτερ...γιατι αυτα φυσικα τα αντιλαμβανονται μονο αγωνιζομενοι στο παγκοσμιο.... :xm:

03 Φεβ 2012, 13:12
Προφίλ
Moderator
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: the Beast
Team: Antisocial
Πεθαινωωωωω

Αμα ειναι να μανουριασετε και για τα σκουτερ τι να πω....

το κλειδωνω και τωρα :mrgreen:

Παντως το δικο μου σκουτερ πριν βρει κατω εχει στραμπουλιχτει ολοκληρο :geek:

Εικόνα

http://www.mototyres.gr/

03 Φεβ 2012, 13:14
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Str33ple
greenthing έγραψε:
Πεθαινωωωωω

Αμα ειναι να μανουριασετε και για τα σκουτερ τι να πω....

το κλειδωνω και τωρα :mrgreen:

Παντως το δικο μου σκουτερ πριν βρει κατω εχει στραμπουλιχτει ολοκληρο :geek:

:lol: :lol: :lol: :!:

03 Φεβ 2012, 13:46
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: DAYTONA 675
στρατο , μην εισαι μ@λακας και το κλειδωσεισ...
αστο λιγο ακομα .. εχει πολυ ψωμι εδω!!

Anticocial Racing Team_____________________

Αntisocial Racing Team

03 Φεβ 2012, 13:51
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

panos έγραψε:
billy84 έγραψε:

οτι εγραψα παραπανω....το οτι δε καταλαβαινεις ελαστικοτητα σε ενα σκουτερ 250 με ενα σωλινακι που ενωνει μοτερ με λαιμο....οφειλεται στην κακη σου αντιληψη σαν οδηγος....

προφανως δε 8α καταλαβενες διαφορα αναμεσα στο μπεβερλη και σε ενα νιντζα 250 πλην του μοτερ....

οπως επισης δε 8α αντιλαμβανοσουν διαφορα μεταξυ ενος lc4 και ενος χτ600 με 50 αλογα μοτερ...γιατι αυτα φυσικα τα αντιλαμβανονται μονο αγωνιζομενοι στο παγκοσμιο.... :xm:

ελαστικοτητες σε πλαισια φυσικα και μονο αυτοι μπορουν να εισαι σιγουρος για αυτο.Απο αυτα που γραφεις 1ον φαινεται ξεκαθαρα το γνωστικο σου επιπεδο πανω στην οδηγηση και οτι δεν εισαι σε θεση να εξαντλησεις ουτε καν ενα μαμα ninja 250.Το ΧΤ εχει ιδιες αναρτησεις με το LC4?Ιδια γεωμετρια?Και το ΧΤ αν του βαλουμε τις ιδιες αναρτησεις μπρος πισω θα το εξαντλησεις τοσο που θα σου κουναει το πλαισιο και το ψαλιδι και σενα ε?

Αληθεια τι μηχανακι εχεις?Θα ηθελα πολυ αν εχεις τετοιες δυνατοτητες οπως λες να παμε βολτα αμεσα να μαθω και να βελτιωθω απο σενα.Δεν κανω καθολου πλακα,παντα μαθαινεις απο οδηγους τετοιου επιπεδου!

03 Φεβ 2012, 14:38
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 71 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε: