Τώρα είναι 23 Οκτ 2014, 08:50

Απαντήστε στο θέμα  [ 66 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
 Πως πείσατε τους "αμετάπειστους" γονεις?? 
Συγγραφέας Μήνυμα
Άβαταρ μέλους

Ομάδα αίματος: 0+
Μηχανή: 600rr
Team: Kawa fanatic
Δημοσίευση Πως πείσατε τους "αμετάπειστους" γονεις??
Παίδες χαιρετώ.Είμαι καινούριος στο forum αν και το ξέρω σαν την παλάμη μου μπήκα στον κόπο να εγγραφώ κιόλας.Για να ξεκαθαρίζουμε, είμαι υπερβολικά άρρωστος με το 250r απλά δν είχα τν τύχη να το αγοράσω πότέ.Ελπίζω να είμαι ευπρόσδεκτος παρόλα αυτά! Έφτιαξα το παρθενικό μου θέμα (ασυνήθιστο το ξέρω) για να μαζέψω βάσιμα επιχειρήματα με τα οποία πείσατε τους γονείς σας για αγορά μηχανακίου.Καταρχήν, είμαι από Κύπρο σπουδάζω όμως εδώ και 2 χρόνια Αθήνα.Στην Κύπρο καθότι ειχα τα δικά μου λεφτά πήγα και πήρα απ τα 16 (τώρα είμαι 20) ένα peugeot speedfight 2 χωρίς να πω τπτ σε κανένα μέχρι που την είδαν στο γκαράζ και σταδιακά το αποδεχτήκανε!Τα μηχανάκια όμως μου γίνανε αρρώστια με αποτέλεσμα να μπω σε αυτόν τον άρρωστο αλλά υπέροχο κόσμο των μηχανών.Πιστεύωντας ότι θα μου περάσει η **υλα ο πατέρας μου, μου πήρε ένα micra για να κυκλοφορώ.Έλα όμως που η αρρώστια έγινε μεγαλύτερη ειδικά μετά από οδήγηση παπιών και άλλων μηχανών με συμπλέκτη κτλ.Ο καθένας μας θα έχει μια ιστορία να αφηγηθεί σχετικά με τους "δύσκολους" γονείς.Ευχαριστώ κ καλώς σας βρήκα!

24 Σεπ 2010, 17:31
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: ZX 10R 08
Δημοσίευση Re: Πως πείσατε τους "αμετάπειστους" γονεις??
Λεπον απο μικρος δεν ειχα ιδιεταιρο προβλημα καθως ξεραν οτι δεν ειμαι στα καλα μου με τα μηχανακια, μια ζωη θυμαμαι τον εαυτο μου με μηχανακια.

Πρεπει να σε εμπιστευτουν κ να καταλαβουν οτι δεν ειναι κ πτωση με αλεξιπτωτο, ενα απλο βολικο μεσο μεταφορας ειναι (λεμε τωρα για τους γονεις ετσι).
Επισης πες τους οτι μια κ σου αρεσουν οι μηχανες τα μηχανακια κτλ ειναι πολυ καυτερο να οδηγεις ο ιδιος παρα να ανεβαινεις στον καθενα.

Γενικα μην τους αφησεις σε χλωρο κλαρι, πρηξ'τους ή μαζεψε μονος σου χρηματα σιγα σιγα οπως οι περισσοτεροι κ παρε χωρις να τους πεις τιποτα.

Καλο βολι !!!

24 Σεπ 2010, 17:38
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Ομάδα αίματος: 0-
καλωσήρθες :beerchug:
οι γονεις ποτε δεν το αποδεχονται :!:
& γω ειμαι 24,οδηγω απο απο πιτσιρικι και καθε φορα που ακουνε για πωληση της μηχανης φτανει το χαμογελο στ'αυτια και μολις βλεπουν αλλη στο γκαραζ παγωνουν :lol:
δεν εχουν αδικο φυσικα γιατι αν κινεισαι λογικα και με καλο ακομη εξοπλισμο δε σημαινει οτι δε θα κινδυνεψεις αλλα ΑΝ εισαι οντως αποφασισμενος να παρεις θα σου ελεγα να κανεις υπομονη να το αγορασεις τελειωνοντας τις σπουδες σου κι επιστρεφοντας Κυπρο.Ειναι το μονο που μπορεις να τηρησεις για να κοιμουνται τα βραδια ;)

κρυφα κλπ δε νομιζω οτι ταιριαζουν σε τετοιες ηλικες.. και φυσικα πρωτα θα μεριμνησεις για ΚΑΛΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ κι επειτα για το πως θα ξεπληρωσεις το μηχανακι ;)

24 Σεπ 2010, 17:40
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Ομάδα αίματος: Α+
Μηχανή: zx10r
Team: Antisocial
Γι αρχη ο απο πανω με καλυψε 100%

Απο μικρος με τα BMX τους ειχα τρεξει αρκετες φορες σε συνεργεια τυπου ΚΑΤ και γενικα γνωριζω ολες σχεδων τις καλες ορθοπαιδικες του Λ.Α.

Δεν χρειαζετε να πιεσεις καταστασεις , Πρωτα οι σπουδες (οπου ειναι και σκοπος ζωης) και μετα ολα τ αλλα , με σωστο εξοπλισμο παντα ;)

24 Σεπ 2010, 17:43
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: ZXR 400
SAM έγραψε:
καλωσήρθες :beerchug:
οι γονεις ποτε δεν το αποδεχονται :!:
& γω ειμαι 24,οδηγω απο απο πιτσιρικι και καθε φορα που ακουνε για πωληση της μηχανης φτανει το χαμογελο στ'αυτια και μολις βλεπουν αλλη στο γκαραζ παγωνουν :lol:
δεν εχουν αδικο φυσικα γιατι αν κινεισαι λογικα και με καλο ακομη εξοπλισμο δε σημαινει οτι δε θα κινδυνεψεις αλλα ΑΝ εισαι οντως αποφασισμενος να παρεις θα σου ελεγα να κανεις υπομονη να το αγορασεις τελειωνοντας τις σπουδες σου κι επιστρεφοντας Κυπρο.Ειναι το μονο που μπορεις να τηρησεις για να κοιμουνται τα βραδια ;)

κρυφα κλπ δε νομιζω οτι ταιριαζουν σε τετοιες ηλικες.. και φυσικα πρωτα θα μεριμνησεις για ΚΑΛΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ κι επειτα για το πως θα ξεπληρωσεις το μηχανακι ;)

+ ΠΟΛΛΑ
Και οντως αυτο π λεει ο Bani ειναι πολυ σωστο...
Καλυτερα να εχεις δικο σου μηχανακι και να κανεις την καβλα σου παρα να ανεβαινεις πανω στον καθενα και να παιρνεις ξενα μηχανακια...
Και εμενα ο πατερας μου ειχε στα 17 του μηχανη 400 κυβικα (CB400N) ομως εμενα μου εβγαλε το λαδι για να παρω 400 :P

"I once prayed to god for a bike, but quickly found out he didnt work that way...so I stole a bike and prayed for his forgiveness "

24 Σεπ 2010, 17:43
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Alitaria
Team: Antisocial
Κατ'αρχας καλως ηρθες :beerchug:

Δεν υπαρχουν επιχειρηματα για την αγορα μηχανης.Το μονο που μπορεις να αναφερεις ειναι την μεγαλυτερη ενεργητικη ασφαλεια που αυτη σου προσφερει σε σχεση με ενα σκουτερ ή ενα παπι.

Δεν ξερω αν φορας τα προβλεπομενα οδηγοντας αλλα να ξερεις οτι η εμπιστοσυνη κερδιζεται,δεν απαιτειται.Κοινως αν οι γονεις σου εβλεπαν ενα ξεκρανωτο καγκουρακο πανω στο μηχανακι,να τους λεει "Ελα μωρε,εγω δεν πεφτω",το πιθανοτερο ειναι να μην δωσουν ποτε την συγκαταθεση τους.Αν απο την αλλη τους ζητησεις μαζι με την αγορα ενα καλυτερο κρανος,ενα μπουφαν και ενα ζευγαρι γαντια,ισως το δουν με αλλη ματια.

Λεει ο ενας αντικοινωνικος στον αλλο
-Ουγκ..
-Ουγκ..
-Ουγκ ουγκ..
-Τα παραλες...

Εικόνα

24 Σεπ 2010, 17:44
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: 600rr
Στο θέμα ασφάλειας είμαι σκύλος.Αυτό είναι το χειρότερο.Οδηγούσα 50ράκι και είχα full face,δερμάτινο και μπότες!!!Και με το αμάξι είμαι γενικά πολύ προσεχτικός και δεν κάνω μαμακίες.Ωρίμασα γρήγορα καλώς η κακώς.......:)

24 Σεπ 2010, 17:49
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: ZX 10R 08
Γενικα παντως πρεπει να ξεπεραστει το ταμπου του τυπου μηχανη=σκοτωστρα κ αλλα τετοια, εχω αποφυγει ατυχημα με την μηχανη που αν ημουνα με ατο αυτοκινητο θα την ειχα φαει σιγουρα...

24 Σεπ 2010, 19:05
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: KLE 500
http://www.kawasaki-bikers.gr/core/inde ... 5-14-25-32
http://www.kawasaki-bikers.gr/core/inde ... 5-14-25-32

All I Want In Life Is Only To Be Free....
Εικόνα

24 Σεπ 2010, 19:08
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Er-Nesto
Team: Solo Masturbatio
Οι γονείς μου ήταν οι πιο κάθετοι άνθρωποι στο θέμα "μηχανάκι". ΠΟΤΕ έλεγαν. Δεν έχει ανέβει ποτέ κανένας τους.
Εγώ δοκίμασα και τις 2 μεθόδους. Και αργά αργά και μπαμ και κάτω.

Στα 16 μου τους είχα πρήξει πως ήθελα ένα παπί για το νησί. Κατέβαινα 3-4 μήνες το χρόνο και για να πάω έστω και για καφέ έπρεπε ή να παρακαλάω γνωστούς, ή να παίρνω ταξί :? Τους είπα πως δεν ήθελα να πηγαίνω στο νησί γιατί ήμουν κλεισμένος στο σπίτι συνέχεια (μιας και το χωριό μας είναι πολύ μικρό και δεν έχω φίλους και καφετέριες)

Μου πήραν το παπί με τον όρο να μένει τον χειμώνα στην αποθήκη του σπιτιού εκεί, και το καλοκαίρι που κατεβαίνω να αλλάζεται ότι χρειάζεται (μπαταρία, μπουζί κλπ) και να το βολτάρω.

Ε σιγά σιγά τους έπεισα να το φέρουμε στον Πειραιά να το βάζω μπρος μια φορά το μήνα να μη σκουριάζει.
Μια μέρα άργησα να πάω στο σχολείο (και είχα πρόβλημα με απουσίες) και το πήρα στα κλεφτά για να προλάβω.
Μετά από 2 βδομάδες τα ίδια.
Μετά ένα απόγευμα να πάω στον φίλο μου 4 τετράγωνα πιο κάτω.
Ε το κακό έγινε. Μετά άρχησαν να μου ζητάνε να πεταχτώ κάπου που παω τσακ μπαμ.

Το μηχανάκι το έδωσα και είχα σχεδόν ένα χρόνο αυτοκίνητο μόνο. Μέσα στην τρελή χαρά οι δικοί μου.
Όταν πήρα το 250 δεν τους είχα πει τίποτα.
Απλά μια μέρα τους φώναξα κάτω και το παρουσίασα. Εγγεφαλικά και καρδιές.

Τώρα πια, έχω κερδίσει την εμπιστοσύνη τους, και όταν τους λεω πως το καινούριο έχει καλύτερα φρένα σημαίνει πως έχει καλύτερα φρένα. Απλά με εμπιστεύονται.

24 Σεπ 2010, 19:20
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: ZX6R 636
Team: Αρχαία Τραγωδία
Neaterdal έγραψε:
....
Τώρα πια, έχω κερδίσει την εμπιστοσύνη τους, και όταν τους λεω πως το καινούριο έχει καλύτερα φρένα σημαίνει πως έχει καλύτερα φρένα. Απλά με εμπιστεύονται.

Επιχειρήματα δεν υπάρχουν.
Ψυχραιμία θέλει και συζήτηση.
Αν κάτσεις και τους μιλάς για μηχανάκια και ταχύτητες και δεν ξέρω και εγώ τί άλλο και είσαι μούσκεμα και γλείφεσαι, δύσκολο το βλέπω. :lol:
Οι γονείς σου, άνθρωποι είναι, θα δουν την ταύλα σου και θα σκεφτούν, με το δίκιο τους "θα σκοτωθεί".

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι κάποια στιγμή να τους πιάσεις και σε ήρεμο και ΠΑΝΤΑ ελεγχόμενο ύφος ( τί λέγαμε παραπάνω :lol: ) να τους εξηγήσεις ότι είναι ένα οικονομικό και γρήγορο μεταφορικό, το οποίο με τον κατάλληλο εξοπλισμό, αλλά και με μυαλό, μπορεί να σου λύσει τα χέρια.

Αυτό είναι που πρέπει να κερδίσεις. Την εμπιστοσύνη.
Όχι ότι είσαι ο Rossi. Ότι έχεις το μυαλό και την σοβαρότητα που χρειάζεται.
Υπεύθυνη στάση θέλουν να δουν. Τίποτα άλλο.

Και πάντα να λες την αλήθεια. Πάντα.
Μόνο έτσι χτίζονται σχέσεις εμπιστοσύνης.

;)

24 Σεπ 2010, 20:26
Προφίλ WWW
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: CB599fa
Team: Street Thugs
Καλως μας ηρθες 8-)

Εγω δεν τους επεισα :oops:

Απλα ειδαν μια μερα την μηχανη απο κατω απο το σπιτι και μια και με ειδαν οτι παντα φοραω εξοπλισμο παντου δεν μου ειπαν τπτ!!

ΠΑΙΔΕΣ ΦΟΡΑΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΦΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΙΑ ΣΑΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΣΙΓΑΡΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ!! ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΖΟΥΜΕ ;)

Kostas Rallis PHOTOGRAPHY

24 Σεπ 2010, 22:55
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: fazer600
Ποτε δεν ειχα ιδιαιτερο προβλημα με τους γονεις μου κ τα μηχανακια αλλα γενικος κ αυτοι ποτε δεν τα ηθελαν.
Ειμαι 27 κ εχω μηχανακη (στην αρχη) απο τα 13.
Εχω σπασει τα παντα πανω μου εκτος απο το αριστερο μου ποδι κ το κεφαλι μου (οι πλαστικες στη μουρη δε πιανουν) αλλα ποτε δεν σκεφτηκα να παρατησω την μηχανη.
Οι γονεις οσο κ αν φωναζουν, μετα απο ενα διαστημα το αποδεχονται κ απ'οτι καταλαβα μετα απ'ολα αυτα τα χρονια συμβιβαζονται με το γεγονος οτι μπορει να γινει η ''στραβη'' ανα πασα στιγμη.
Εγω παλι με ολα αυτα που εχω δει, εχω παθει κ εχω κανει, δεν υπαρχει περιπτωση να αφησω τα παιδια μου να καβαλησουν ποτε μηχανη (ειδικα αν μου μοιασουν!!!).

Φιλε η αποφαση ειναι καθαρα δικο σου θεμα αλλα η βασικη προυποθεση ειναι παντα, μα παντα, να εχεις τα ματια σου 14, να μη πινεις ποτε κ οδηγας μηχανη, παντα κρανος, καθαρη σκεψη κ πολυ προσοχη οταν οδηγας.
Δεν εχεις να αποδειξεις τιποτα σε κανεναν, αν θελεις μηχανη να πας να την παρεις αλλα παραλληλα να εισαι κ ετοιμος να δεχθεις τις συνεπειες τον πραξεων σου καθως κ τον αντικτυπο που θα εχουν αυτες στην οικογενεια σου.

24 Σεπ 2010, 23:15
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Er-Nesto
kxiii έγραψε:
Αυτό είναι που πρέπει να κερδίσεις. Την εμπιστοσύνη.
Όχι ότι είσαι ο Rossi. Ότι έχεις το μυαλό και την σοβαρότητα που χρειάζεται.
Υπεύθυνη στάση θέλουν να δουν. Τίποτα άλλο.

;)

Ακριβώς.
Οι γονείς δεν θέλουν να τους πείσεις πως είσαι τιμονάρα και το έχεις.
Οι γονείς θα νιώσουν καλύτερα όταν απλά σε βλέπουν να φεύγεις από το σπίτι με το κράνος, μπουφαν, γάντια και ότι άλλο θες να βάλεις. Θα δείχνεις τουλάχιστον υπευθυνότητα, και θα την έχεις κιόλας

25 Σεπ 2010, 02:46
Προφίλ

Μηχανή: ninja 250r
Εγω να σας πω την αληθεια δεν ξερω πως εγινε να την αγορασω:S θυμαμαι εψαχνα για το rs125 αυτος ηταν ο ερωτας μου.Μια μερα ο αδερφος μου μου δειχνει το 250.Και αρχιζω και ψηνομαι πιο αξιοπιστο κτλ κτλ.Ποτε δεν πιστεψα οτι θα επερνα κανενα απο τα 2 μιας και ειχα ενα 50αρι, το οποιο εχει περασει και απο τα 5 μελη μιας 6μελους οικογενειας :P μονο η μανα μου δεν το εχει οδηγησει.Ε στα 10 μου επερνα στα κρυφα αυτο το 50αρακι με εναν φιλο μου πισω και καναμε γυρω γυρω την πιλοτη μεχρι που με ειδε η μανα και δεν τα ξαναειδα τα κλειδια...Μετα στα 15 αρχησα να τους λεω για το διπλωμα οπου ερχεται η απαντηση του μπαμπα, γιατι να βγαλεις διπλωμα?ΓΙα το 50αρι λεω.Και τι να το θες το διπλωμα παρτο ετσι!! :O και αρχισα να πηγαινω για καφε με αυτο.Αλλα δεν το επερνα καθε μερα μεχρι τα 17 που το ελιωνα.Ουτε διπλωμα ουτε αδεια ουτε ασφαλεια δεν ειχα.Το μηχανακι ειναι ενα yamaha jog του 1972 οποτε ποτε δεν με εδινε σημασια κανεις ουτε καν η αστυνομια.Δεν με σταματησαν ποτε.Ε εγινα 18 εβγαλα και το διπλωμα και ειχα και γυρω στα 6000 ευρω απο τις ασφαλειες ζωης.Εβγαλα με αυτα τα διπλωματα για μηχανη και αυτοκινητο και περισευαν 4400 :P οποτε αρχησα να ψηνω τον μπαμπα για αυτοκινητο.η αγαπη μου παντα ηταν τα αυτοκινητα.Ελεγε οχι.Ε οποτε του λεω μια μερα η αυτοκινητο(alfa romeo mito συγκεκριμενα :P) ή μηχανη.Και μου απανταει και το ρωτας?Πανε παρε μηχανη και μενω ετσι εγω :O.Σκοπος μου ηταν να τον κανω να φοβηθει αλλα τελικα μου εδωσε αδεια για μηχανη.Η μαμα ελεγε οχι μην πας να μιλησουμε, φοβοταν οπως ειναι φυσικο..Ειχαν και το σκηνικο με τον αδερφο μου που ειχε harley και την εφαγε γερα...7 καταγματα στο κεφαλι(δεν φορουσε κρανος και ακομα και σημερα οταν του δινω την μηχανη μου μεσα στην πολη δεν το φοραει....). Τελικα πηγα την ιδια μερα και την εκλεισα.σε 3 μερες ηταν εδω και ακομα την εχωωω με 2 τρακαρισματα βεβαια αλλα εμεις ειμαστε μια χαρα :D

25 Σεπ 2010, 13:06
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: ER6n 2010
φιλαρακι μου ιδιο προβλημα και εγω..φαντασου οτι καταφερα να τους πεισω το περασμενο καλοκαιρι να παρω οντας ηδη 24 χρονων...θα τους πεις τα βασικα 1)οτι ειναι γρηγορο μεσο μεταφορας ειδικα μεσα στην πολη 2)εχει πολυ πιο χαμηλη καταναλωση σε βενζινη απο οτι εχει ενα αμαξι επομενως θα κανεις οικονομια γιατι δεν σε βγαζει το χαρτζιλικι σου με το να ταιζεις το αμαξι(ετσι πες :D :D :D ) 3) θα υποσχεθεις οτι θα εισαι πολυ προσεκτικος οτι δεν θα το παιρνεις βραδυα που εξω κυκλοφορει ο καθε μ****** μεθυστακας με το αμαξι και σε παιρνει σβαρνα (θα το υποσχεθεις αλλα θα το τειρησεις φιλε μου και το εννοω αυτο ειδικα στην αρχη δεν θα το παιρνεις βραδυ ετσι θα κερδισεις την εμπιστοσυνη τους και μετα θα δεις απο μονο σου πως δεν θα σου λενε τιποτα αν το παιρνεις αλλα φυσικα εσυ με μετρο σκεψου ποσο ανησυχουν.) 4)θα υποσεχεθεις οτι θα παρεις κρανος και εξοπλισμο-μπουφανακι γαντακια- θα τον παρεις και θα τον φορας, ξερεις ποσο σιγουρη ειναι η μανα μου οταν βγαινω με το μπουφαν και το κρανος, και γιατι να μην ειναι αλλωστε ειναι πολυ χρησιμα και ασφαλες. 5)δεν θα βγαινεις εξω ποτε χωρις κρανος. αυτα πες τους και πιστευω θα καταλαβουν.. κι παντα με ηρεμο τροπο οχι φωνες και αν φωναζουν οι γονεις σου εσυ χαλαρος να δειξεις οτι κατανοεις τη αποψη τους και την ανησυχια τους αλλα και οτι πρεπει και αυτοι να σεβαστουν την επιθυμια σου.. :!: :!: Δωσε την μαχη σου και να δεις πως θα βγεις κερδισμενος..

25 Σεπ 2010, 13:51
Προφίλ

Μηχανή: Z750
Ενα ωραιο απογευμα γυρισα απο τον "καφε" με το Ζ.
τωρα το αγαπανε ποιο πολυ απο μενα...
ειχαν παιξει απειλες του στυλ "Θα του βαλω φωτια ετσι και το φερεις απ εξω απ το σπιτι κτλ κτλ.."
αλλα ουτε καν... πλεον σταματησαν να μουρμουρανε και κανουν τον σταυρο τους.

25 Σεπ 2010, 14:10
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: ZX-6R
Εντάξει όταν είσαι μεγάλος το βλέπουν και λίγο διαφορετικά. Εξαρτάται και τι άνθρωπος είσαι, αν δηλαδή γενικά δεν έχεις τα μυαλά σου στο κεφάλι τότε είναι πιο δύσκολο να το αποδεχθούν.
Εμένα πάντως δε μπορούσαν να μου πουν τίποτα, λόγω ηλικίας-απόστασης από το σπίτι (είμαι μόνος εδώ κάτω)-ιδιοσυγκρασίας μου σαν άτομο. Πάντως ο πατέρας μου μου είχε πει ότι θα κατέβει να το βάλει φωτιά και όταν του είπα δε θα κάνεις μου απάντησε "ΟΚ, θα πληρώσω άλλον να το κάνει". :D :D
Πάντως την πρώτη φορά που ανέβηκα Θεσσαλονίκη παίζει να μην κοιμήθηκε το προηγούμενο βράδυ, όπως και τη μέρα που έφευγα. Πλέον το έχουν ψιλοσυνηθίσει...
Γνώμη μου είναι πως αν το θέλεις κάντο. Αρκεί πάντα μα πάντα να προσέχεις!!!Είναι απαράβατος κανόνας το κράνος και ο υπόλοιπος εξοπλισμός. Να το θυμάσαι πάντα.

25 Σεπ 2010, 14:35
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: ER6n 2010
Kronos έγραψε:
Ενα ωραιο απογευμα γυρισα απο τον "καφε" με το Ζ.
τωρα το αγαπανε ποιο πολυ απο μενα...
ειχαν παιξει απειλες του στυλ "Θα του βαλω φωτια ετσι και το φερεις απ εξω απ το σπιτι κτλ κτλ.."
αλλα ουτε καν... πλεον σταματησαν να μουρμουρανε και κανουν τον σταυρο τους.

εγω τους απειλουσα οτι θα την παρω μονος μου και θα την δουνε απο κατω και μου ελεγαν οτι θα μου την σπασουν και αλλα τετοια.. και τοτε τους απειλησα και γω οτι θα τους σπασω το συνθετο στο σαλονι και οτι θα κανω το σπιτι αλανα.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

25 Σεπ 2010, 15:20
Προφίλ

Μηχανή: ninja250r
ποτε δεν μου έφεραν αντίρρηση,αλλα k ποτε δεν τους έδωσα δικαίωμα για οτιδήποτε,από τα 16 μου κυκλοφορώ με moto,και μου το είχανε πάρει οι γονείς μου κιόλας το πρώτο μηχανάκι!επικοινωνιακό k εμπιστοσύνη είναι το θέμα!μακάρι να ήξερες poses φορες πήγα με την μάνα μου βόλτα με το μηχανάκι k με τον ninja ακόμα! ;)

25 Σεπ 2010, 17:33
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 66 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε: