Τώρα είναι 18 Οκτ 2017, 11:50

Απαντήστε στο θέμα  [ 58 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο
 νεα μοντελα απο intermot 
Συγγραφέας Μήνυμα
Άβαταρ μέλους

Ομάδα αίματος: Α+
Μηχανή: pou orgonei
Team: Versys
Δημοσίευση Re: νεα μοντελα απο intermot
Nick να μου πεις για το multi 1200 να σου πω ναι
Τα 620/1000/1100 ειναι ΠΑΤΑΤΑ, και δεν θα πω παλι ποσα εχει κανει το versaki να κλαψουν

Εγω προσωπικα ΘΑΒΩ την κατηγορια οχι γιατι ειναι μεγαλα και βαρια, αλλα γιατι εχουν λαστιχακια για 400αρι on-off και ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΥΝ οτι πανε χωμα
Και βασικα ΟΛΑ τα on-off ελαστικα εχουν οριο στο δρομο, και οταν σε πουλησουν θα ειναι ηδη αργα
Ρωτηστε ποσα οικοπεδα εχουν μαζεψει κατι γρηγοροι(πραγματι) με 990ADV στην ασφαλτο, οταν ξαφνικα και ανευ αιτιας βλεπαν τον κοσμο στις 90 μοιρες

8-5-10:
-ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ

Τό εύδαιμον τό ελεύθερον, το δέ ελεύθερον το εύψυχον
Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

05 Οκτ 2012, 15:30
Προφίλ

Ομάδα αίματος: 0+
Μηχανή: GSX-R 1000
After έγραψε:
Τα 620/1000/1100 ειναι ΠΑΤΑΤΑ, και δεν θα πω παλι ποσα εχει κανει το versaki να κλαψουν

Εγω προσωπικα ΘΑΒΩ την κατηγορια οχι γιατι ειναι μεγαλα και βαρια, αλλα γιατι εχουν λαστιχακια για 400αρι on-off και ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΥΝ οτι πανε χωμα
Και βασικα ΟΛΑ τα on-off ελαστικα εχουν οριο στο δρομο, και οταν σε πουλησουν θα ειναι ηδη αργα
Ρωτηστε ποσα οικοπεδα εχουν μαζεψει κατι γρηγοροι(πραγματι) με 990ADV στην ασφαλτο, οταν ξαφνικα και ανευ αιτιας βλεπαν τον κοσμο στις 90 μοιρες

τα μηχανακια αυτα κατασκευαζονται για να πηγαινουν παντου και να ταξιδευουν ανετα. δεν ειναι για να κανουν κοντρες με βερσυς ουτε με ss ουτε για να πιεζονται στις στροφες. το λαστιχο που φορανε προσφερει την καλυτερη προσφυση/ευελιξια για αυτο που ειναι φτιαγμενες να κανουν. αν δεν θες, παιρνεις αλλο μηχανακι, οχι gs.

05 Οκτ 2012, 15:34
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Versys
kawaman έγραψε:
kakavo έγραψε:
Δηλαδη ρε Kawaman αν εισαι 2 μετρα θα πρεπει να παs σε Ζ? Monster? STriple? Random SS? και τα υπολοιπα μινιον μοτορια? Χαλαρωσε... μην κρινεις μια μηχανη/ες απο το αγοραστικο κοινο και μονο. (εκτος απο τα V-strom :mrgreen: )
Εγω και φανταζομαι και αλλοι εδω μεσα που ειμαστε ανω του 190 τι θα κανουμε? Να φυγουμε? να παμε αλλου?

ενα μηχανακι μπορει να ειναι ψηλο αλλα δεν ειναι αναγκη να ειναι βαρκα , πχ ενα χωματινο για ν΄ανεβω εγω που δεν εχω το υψος σου χρειαζομαι σκαλακι :tooth: , σε street μπορει να εχει μεγαλυτερο υψος σελας με χαμηλο κεντρο βαρους & γενικα η κατασκευη εξ ' αρχης μπορει να ειναι για ατομα μεγαλοσωμα (αποσταση χεριων απο το τιμονι , αποσταση απο μαρσπιε κτλ) , δεν ειναι αναγκη να ειναι βαρκα & να θαμπωνει το ματι , ας πουμε η αφρικα που την εχω οδηγησει αν & παλιο μοντελο αισθητικα τουλαχιστον πολυ καλυτερη απο τα νεα πλοια , χωρις να στερειται αυτονομια (λογω ντεποζιτου) , ενα συμετρικο συνολο ;)

Ρε παλουκαρι.... δηλαδη το Multi το κατατασεις στις βαρκες? Να μου πεις το ΒMW η το V-Strom να το δεκτω.. και παλι με επιφυλαξη..

Δεν περιγραφω αλλο δεν βρισκουμε ακρη. Απλα ελα στα 2 μετρα και δες τι επιλογες εχεις.. Και ελεος με την δεινοσαυρολαγνια.. καλο το Αφρικα, respect αλλα ειναι 20 χρονια μηχανη..και σιγα το μεγεθος... Εδω "η μηχαναρα" TDM βγαινει λιγοτερα απο τα μισα χρονια του αφρικα (αν δεν κανω λαθος) και αυτα που εχει πανω ειναι αρχαια... τι να το κανω αν ειναι 900cc και αν "παει". Η φιλοσοφια πανω του ειναι ξεπερασμενη..πως να το κανουμε. Το Versys πχ ειναι ετη πιο μπροστα απο τα TDM. Και στην τελικη μου λες για Αφρικα, εγω σε παω σε Τενερε 750 και αντε γεια..
Απλα ολοι κολαμε στα ποσα αλογα εχει το καθε μηχανακι και χανουμε το δασος.

05 Οκτ 2012, 15:35
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Ομάδα αίματος: Α-
Μηχανή: DR 650 rse
killbill έγραψε:
After έγραψε:

τα μηχανακια αυτα κατασκευαζονται για να πηγαινουν παντου και να ταξιδευουν ανετα. δεν ειναι για να κανουν κοντρες με βερσυς ουτε με ss ουτε για να πιεζονται στις στροφες. το λαστιχο που φορανε προσφερει την καλυτερη προσφυση/ευελιξια για αυτο που ειναι φτιαγμενες να κανουν. αν δεν θες, παιρνεις αλλο μηχανακι, οχι gs.

Επετρεψε να διαφωνησω στο οτι τα μηχανακια αυτα πανε ... παντου . Ακουγεται λιγο αστειο με αυτα που εχουν δει τα ματια μου ;) ( εξαιρεση το 990 με εμπειρο οδηγο , γιατι ειναι πολαααα τα κιλα και τα γκαζια ....)

...και εμπειρος οδηγος....

Τελευταία επεξεργασία από KotsosKLE και 05 Οκτ 2012, 15:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

05 Οκτ 2012, 15:47
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

rav3n έγραψε:
After έγραψε:
rav3n έγραψε:
STR :yahoo: :yahoo: :yahoo:
μονο αυτη η ολωσομη η arrow με χαλαει παλι..πως καταφερνουν και την ξευτιλιζουν ετσι αισθητικα..

Ποια ολοσωμη arrow?
Εγω την μαμα εξατμιση βλεπω μονο....

παιζει να κανω λαθος..εχει το τελικο arrow στο μπλε.. και ισως ειναι κ η γωνια τετοια και με μπερδευει το τελικο arrow στο STR.

Σορρυ δικο μου λαθος, μοιαζει τοσο πολυ με το μαμα που δεν ειδα το ταμπελακι

8-5-10:
-ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ

05 Οκτ 2012, 15:48
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: versys x300
Team: Kawa fanatic
Gousios έγραψε:
To να μην μας αρεσει μια μοτο το δεχομαι...
Το αν μην μας βολευει το δεχομαι..
Το να μην μας καλυπτει τα θελω μας το δεχομαι..

Αλλα το να βγαζουμε μια ολοκληρη κατηγορια αχρηστη ειναι τουλαχιστον εγωιστικο..
Και προφανως αρκετοι κρινουν χωρις να εχουν οδηγησει καν τις μοτοσυκλετες που γιουχαρουν...και οταν λεμε οδηγησουν ,δεν λεμε μια βολτα το τετραγωνο...

Προσωπικα σε ολες τις μοτοσυκλετες βρισκω ενα ενδιαφερον.Φυσικα και δεν θα τις αγορασω ολες..αν μου τρεχαν ομως απ τις τσεπες,σιγουρα θα ειχα στην κατοχη μου μοτοσυκλετα απ ολες τις κατηγοριες!

Τα παραπανω μοντελα μ αρεσουν..ειδικα το ΚΤΜ!!

εχεις δικιο σε ολα τα παραπανω , δεν το λεω απο εγωισμο & δεν κραζω ολη την κατηγορια τον ψηλων street - touring ουτε βγαζω ολη την κατηγορια αχρηστη & συμφωνω οτι αν δεν οδηγησεις κατι (παραπανω απο τετραγωνο) δεν μπορεις να το κρινεις , ειναι η αποψη μου για την αισθητικη & το στυλ που μου αρεσει σε οτι αφορα την μοτο , μου αρε ασχετο αν ειναι ψηλα η οχι , να
ειναι ελαφρια &
compact μηχανακια σε ολες τις κατηγοριες , αλλιως κατι αλλο πλεον μου θυμιζει αυτοκινητο , συμφωνο επισης & με killbill , σαφως ειναι καλο να εξελισονται τα μηχανακια & να εχουν hitech πραγματα πανω , σου απαντω & στο παρακατω ποστ σου σχετικα με το τι μηχανακια ειχα η εχω οδηγησει & δεν εννοω τετραγωνο , εχω περασει
ολες τις κατηγοριες ( γυμνο ,on-off, ss , παπια , σκουτερ & εχω οδηγησει πολλες διαφορετικες μαρκες ) στο er κατεληξα λογω χρησης , οικονομικων , αξιοπιστιας & ομορφιας , & κατι αλλο
αφου ανοιγετε ενα θεμα δεν ειναι κακο να ποσταρει την αποψη του ελευθερα καποιος με αυτο που θεωρει ιδανικο , αλλα δεν θα χαλαστουμε & για τα μηχανακια κιολας :beerchug:

http://www.youtube.com/watch?v=xlCmQcRPtRg

05 Οκτ 2012, 15:52
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

killbill έγραψε:
After έγραψε:

Και ομως σε πληροφορω οτι αν επαιρνα αυτης της κατηγοριας(το versys 1000 δεν ανηκει σε αυτην την κατηγορια), μαλλον το νεο GS θα επαιρνα
Αλλα ετσι κι αλλιως δεν νομιζω να παρω ποτε τετοια μοτοσυκλετα, εγω θελω την μοτοσυκλετα να την πιανω και να την κανω εγω οτι θελω, οχι τα κιλα της να κανουν εμενα

8-5-10:
-ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ

05 Οκτ 2012, 15:55
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: kafrilia
BMW αισθητικά χάλι μαύρο,σαν revamb του παλιου είναι ως προς το λιγότερο χαβουζέ.
ΥΓ.ας αυτοκτονήσει άμεσα αυτός που είχε την ιδέα για το φτερό ψαλίδα μπροστά.

ΚΤΜ επίσης απογοήτευση. Κάτι έχει παίξει εκεί στην Αυστρία δεν εξηγείτε . Απολύσανε τους παλιούς και πήραν Ινδους αντικαταστατες ? Που είναι τα ακραία σχήματα με τις αιχμές ?

Triumph επίσης αυτή η στροφή στο ρετρομοντέρνο δεν μου κάθεται.
Στρογγυλοφάναρο forever !

γαμει το CB1100, που φτάσαμε θεέ μου :lol:

05 Οκτ 2012, 16:04
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

kakavo έγραψε:
kawaman έγραψε:
kakavo έγραψε:
Δηλαδη ρε Kawaman αν εισαι 2 μετρα θα πρεπει να παs σε Ζ? Monster? STriple? Random SS? και τα υπολοιπα μινιον μοτορια? Χαλαρωσε... μην κρινεις μια μηχανη/ες απο το αγοραστικο κοινο και μονο. (εκτος απο τα V-strom :mrgreen: )
Εγω και φανταζομαι και αλλοι εδω μεσα που ειμαστε ανω του 190 τι θα κανουμε? Να φυγουμε? να παμε αλλου?

ενα μηχανακι μπορει να ειναι ψηλο αλλα δεν ειναι αναγκη να ειναι βαρκα , πχ ενα χωματινο για ν΄ανεβω εγω που δεν εχω το υψος σου χρειαζομαι σκαλακι :tooth: , σε street μπορει να εχει μεγαλυτερο υψος σελας με χαμηλο κεντρο βαρους & γενικα η κατασκευη εξ ' αρχης μπορει να ειναι για ατομα μεγαλοσωμα (αποσταση χεριων απο το τιμονι , αποσταση απο μαρσπιε κτλ) , δεν ειναι αναγκη να ειναι βαρκα & να θαμπωνει το ματι , ας πουμε η αφρικα που την εχω οδηγησει αν & παλιο μοντελο αισθητικα τουλαχιστον πολυ καλυτερη απο τα νεα πλοια , χωρις να στερειται αυτονομια (λογω ντεποζιτου) , ενα συμετρικο συνολο ;)

Ρε παλουκαρι.... δηλαδη το Multi το κατατασεις στις βαρκες? Να μου πεις το ΒMW η το V-Strom να το δεκτω.. και παλι με επιφυλαξη..

Δεν περιγραφω αλλο δεν βρισκουμε ακρη. Απλα ελα στα 2 μετρα και δες τι επιλογες εχεις.. Και ελεος με την δεινοσαυρολαγνια.. καλο το Αφρικα, respect αλλα ειναι 20 χρονια μηχανη..και σιγα το μεγεθος... Εδω "η μηχαναρα" TDM βγαινει λιγοτερα απο τα μισα χρονια του αφρικα (αν δεν κανω λαθος) και αυτα που εχει πανω ειναι αρχαια... τι να το κανω αν ειναι 900cc και αν "παει". Η φιλοσοφια πανω του ειναι ξεπερασμενη..πως να το κανουμε. Το Versys πχ ειναι ετη πιο μπροστα απο τα TDM. Και στην τελικη μου λες για Αφρικα, εγω σε παω σε Τενερε 750 και αντε γεια..
Απλα ολοι κολαμε στα ποσα αλογα εχει το καθε μηχανακι και χανουμε το δασος.

οντως δεινοσαυρολογια , ως παραδειγμα το ειπα , συμφωνω & για tenere & μιας & το ειπες ας πουμε στο καινουριο tenere το απλο δεν βολευεσαι ? , εγω με το ζορι εφτανα κατω , πολυ πιο compact μηχανακι , βεβαια εχει πιο χωματινο προσανατολισμο , τεσπα πιο πανω γραφω τι μου αρε στην μοτο , προσωπικη αποψη ειναι , αλλα βασει αυτης ποσταρω & εγω στο θρεντ

05 Οκτ 2012, 16:05
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

KotsosKLE εχω ενα σωρο βιντεακια με ΒΜW στο χωμα που αμα τα ανεβασω δεν θα μεινει αντερο
:lol:

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΛΩΝ
Ετομαστειτε, μην φατε/πιειτε τιποτα γιατι θα πνιγειτε

8-5-10:
-ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ

05 Οκτ 2012, 16:11
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

killbill έγραψε:
After έγραψε:

Killbill σ'αυτο δεν λεει κανεις το αντιθετο , αλλα μεχρι εκει , αν θελεις αλογα , τελικες & στροφιλικι , η χωματα & αλματα σε λοφους παιρνεις αλλο μηχανακι , απλα υπαρχει η αντιληψη & μην μου πεις οχι , οτι αυτος που θα παρει αυτο το μηχανακι διπλα του δεν μπορει να σταθει τιποτα αλλο & οτι κανει τα παντα τελεια

05 Οκτ 2012, 16:12
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

τελεια ...καναπεδια !!! χεχεχε

05 Οκτ 2012, 16:18
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

After έγραψε:
KotsosKLE εχω ενα σωρο βιντεακια με ΒΜW στο χωμα που αμα τα ανεβασω δεν θα μεινει αντερο
:lol:

ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΟΛΩΝ
Ετομαστειτε, μην φατε/πιειτε τιποτα γιατι θα πνιγειτε

Πωωω , πολυ κουραση ρε φιλε.. ο τελευταιος σιγουρα εβγαλε κοιλη χεχεεε

05 Οκτ 2012, 16:20
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

kawaman έγραψε:
οντως δεινοσαυρολογια , ως παραδειγμα το ειπα , συμφωνω & για tenere & μιας & το ειπες ας πουμε στο καινουριο tenere το απλο δεν βολευεσαι ? , εγω με το ζορι εφτανα κατω , πολυ πιο compact μηχανακι , βεβαια εχει πιο χωματινο προσανατολισμο , τεσπα πιο πανω γραφω τι μου αρε στην μοτο , προσωπικη αποψη ειναι , αλλα βασει αυτης ποσταρω & εγω στο θρεντ

Να σε πληροφορησω οτι πριν παρω το Versys ειχα φαει την ελλαδα να βρω το Τενερε 660 στο χρυσαφι / desert χρωμα. Δεν επαιζε ουτε δειγμα και τελικα πηγα στο Versys που στην τελικη ηταν και καλυτερη επιλογη. Απλα να ξερεις οτι ειναι 2 τελείως διαφορετικα μηχανακια Τενερε με versys(προφανως και το ξερεις απλα το τονιζω) . Κοιτουσα το Τενερε γιατι μου ειχε μεινει απωθημενο απο παλια και ειπα να το αποκτησω... αλλα...τζιφος.. :lol:
:beerchug:

05 Οκτ 2012, 16:28
Προφίλ

Blitzkrieg έγραψε:
BMW αισθητικά χάλι μαύρο,σαν revamb του παλιου είναι ως προς το λιγότερο χαβουζέ.
ΥΓ.ας αυτοκτονήσει άμεσα αυτός που είχε την ιδέα για το φτερό ψαλίδα μπροστά.

ΚΤΜ επίσης απογοήτευση. Κάτι έχει παίξει εκεί στην Αυστρία δεν εξηγείτε . Απολύσανε τους παλιούς και πήραν Ινδους αντικαταστατες ? Που είναι τα ακραία σχήματα με τις αιχμές ?

Triumph επίσης αυτή η στροφή στο ρετρομοντέρνο δεν μου κάθεται.
Στρογγυλοφάναρο forever !

γαμει το CB1100, που φτάσαμε θεέ μου :lol:

Ρε θελω χοντα να βολταρω ρελαντι ολο τον κοσμο....

05 Οκτ 2012, 17:59
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

kakavo έγραψε:
kawaman έγραψε:

Να σε πληροφορησω οτι πριν παρω το Versys ειχα φαει την ελλαδα να βρω το Τενερε 660 στο χρυσαφι / desert χρωμα. Δεν επαιζε ουτε δειγμα και τελικα πηγα στο Versys που στην τελικη ηταν και καλυτερη επιλογη. Απλα να ξερεις οτι ειναι 2 τελείως διαφορετικα μηχανακια Τενερε με versys(προφανως και το ξερεις απλα το τονιζω) . Κοιτουσα το Τενερε γιατι μου ειχε μεινει απωθημενο απο παλια και ειπα να το αποκτησω... αλλα...τζιφος.. :lol:
:beerchug:

απ' οτι καταλαβα δεν θα σε χαλαγε & κατι να παταει παραπανω χωμα , το vesrys μια χαρα ειναι , αν σου κατσει παντως ευχομαι να αποκτησεις το tenere σου ή versys 1000 & να γινει πολεμος μετα γιατι πηρες την βαρκα & τετοια :tooth:

τελειωσα με τα σπαμ ποστ γιατι θα με πεταξει ο killbill εξω απ' το θρεντ :mrgreen:

05 Οκτ 2012, 19:10
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: cafene racer
HackmaN έγραψε:
Respect στο νέο GS...
Μιλάμε για εκθαμβωτική ομορφιά!
Τρομερές αλλαγές, χωρίς να χαλάει την ταυτότητά του.

(Πολύ πιο Muchό βέβαια, αλλά αυτά απαιτεί η κοινωνική τάξη των 40.000€+ βάλε εισοδήματος! :mrgreen: )

ε δε νομιζω να πρεπει να εχεις 40κ εισοδημα για μια μοτοσυκλετα που ειναι φτηνοτερη απο ενα toyota yaris, η σε περιπτωση μτχ 5 με 6000 ευρω...

http://www.youtube.com/watch?v=vtAdumuaoA4

05 Οκτ 2012, 19:21
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

By the way After...τωρα ειδα το τελευταιο βιντεο... ο τυπος απλα ειναι ανικανος. Γενικα.. οχι σαν οδηγος... γενικα ανικανος..

05 Οκτ 2012, 19:24
Προφίλ

δεν ξερω ποσοι εχετε οδηγησει τιγρη, σμτ η καποιο αλλο ψηλο στριτ μηχανακι ενας γενιας αλλα οσοι το εχουν κανει εχουν μηνει εκλπληκτοι. Δεν εχουν σχεση με τα ον οφ του παρελθοντος. Ειναι ψηλες μοτοσυκλετες επιδοσεων. Οσο για το αν ειναι παντως εδαφους τα μεγαλα ον οφ, ειναι απλα δεν πρωτευουν πουθενα. Δεν μπορω να φανταστω καλυτερη επιλογη μοτοσυκλετας για να κανεις τα παντα.

05 Οκτ 2012, 19:36
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

kakavo έγραψε:
By the way After...τωρα ειδα το τελευταιο βιντεο... ο τυπος απλα ειναι ανικανος. Γενικα.. οχι σαν οδηγος... γενικα ανικανος..

Δηλαδη περιγραφεις το μεγαλυτερο ποσοστο οδηγων BMW ή/και οδηγων αυτοκινητων τυπου scirrocco/coopper s :lol:

8-5-10:
-ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ

05 Οκτ 2012, 19:37
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 58 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε: