Τώρα είναι 14 Δεκ 2017, 10:31

Απαντήστε στο θέμα  [ 58 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 νεα μοντελα απο intermot 
Συγγραφέας Μήνυμα
Άβαταρ μέλους

Ομάδα αίματος: Α+
Μηχανή: pou orgonei
Team: Versys
Δημοσίευση Re: νεα μοντελα απο intermot
killbill έγραψε:
δεν ξερω ποσοι εχετε οδηγησει τιγρη, σμτ η καποιο αλλο ψηλο στριτ μηχανακι ενας γενιας αλλα οσοι το εχουν κανει εχουν μηνει εκλπληκτοι. Δεν εχουν σχεση με τα ον οφ του παρελθοντος. Ειναι ψηλες μοτοσυκλετες επιδοσεων. Οσο για το αν ειναι παντως εδαφους τα μεγαλα ον οφ, ειναι απλα δεν πρωτευουν πουθενα. Δεν μπορω να φανταστω καλυτερη επιλογη μοτοσυκλετας για να κανεις τα παντα.

Mα περιγραφεις τα μηχανακια αυτα τα οποια εγκρινω αλλα δεν ειναι on-off
Για τα υπολοιπα λεμε(εγω τουλαχιστον) οτι ειναι πατατες

8-5-10:
-ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ

Τό εύδαιμον τό ελεύθερον, το δέ ελεύθερον το εύψυχον
Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία

05 Οκτ 2012, 19:38
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: zx6 09
kalα ρε μλκες...δεν εχετε βαρεθει να λετε τα ιδια κ τα ιδια καθε μερα?! :lol:

δωστε θρεντ τυπου ον/οφφ στο καβασακι μπαικερς κ στο λεπτο εχεις προκαλεσει εμφυλιο.. :lol: :lol:

05 Οκτ 2012, 19:58
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

PasasPM έγραψε:

δωστε θρεντ τυπου ον/οφφ στο καβασακι μπαικερς κ στο λεπτο εχεις προκαλεσει εμφυλιο.. :lol: :lol:

Ειναι επειδη σταματησαν να φερνουν στην Ευρωπη το KLR
Εικόνα

Mεγαλα ντερτια και καημους εχουμε!!!!

8-5-10:
-ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ

05 Οκτ 2012, 20:08
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Ομάδα αίματος: Α-
Μηχανή: DR 650 rse
After έγραψε:
PasasPM έγραψε:

Ειναι επειδη σταματησαν να φερνουν στην Ευρωπη το KLR
Εικόνα

Mεγαλα ντερτια και καημους εχουμε!!!!

Κριμα γιατι ειναι οτι πρεπει για Ελλαδα το Αμερικανικο ...

05 Οκτ 2012, 20:13
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

...και βασικα μαζι με το tenere 660 ειναι τα μονα on-off στην κατηγορια

8-5-10:
-ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ

05 Οκτ 2012, 20:22
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Ομάδα αίματος: ΑΒ+
Μηχανή: Black sheep
Team: Antisocial
Δημοσίευση νεα μοντελα απο intermot
kawaman έγραψε:
Gousios έγραψε:
To να μην μας αρεσει μια μοτο το δεχομαι...
Το αν μην μας βολευει το δεχομαι..
Το να μην μας καλυπτει τα θελω μας το δεχομαι..

Αλλα το να βγαζουμε μια ολοκληρη κατηγορια αχρηστη ειναι τουλαχιστον εγωιστικο..
Και προφανως αρκετοι κρινουν χωρις να εχουν οδηγησει καν τις μοτοσυκλετες που γιουχαρουν...και οταν λεμε οδηγησουν ,δεν λεμε μια βολτα το τετραγωνο...

Προσωπικα σε ολες τις μοτοσυκλετες βρισκω ενα ενδιαφερον.Φυσικα και δεν θα τις αγορασω ολες..αν μου τρεχαν ομως απ τις τσεπες,σιγουρα θα ειχα στην κατοχη μου μοτοσυκλετα απ ολες τις κατηγοριες!

Τα παραπανω μοντελα μ αρεσουν..ειδικα το ΚΤΜ!!

εχεις δικιο σε ολα τα παραπανω , δεν το λεω απο εγωισμο & δεν κραζω ολη την κατηγορια τον ψηλων street - touring ουτε βγαζω ολη την κατηγορια αχρηστη & συμφωνω οτι αν δεν οδηγησεις κατι (παραπανω απο τετραγωνο) δεν μπορεις να το κρινεις , ειναι η αποψη μου για την αισθητικη & το στυλ που μου αρεσει σε οτι αφορα την μοτο , μου αρε ασχετο αν ειναι ψηλα η οχι , να
ειναι ελαφρια &
compact μηχανακια σε ολες τις κατηγοριες , αλλιως κατι αλλο πλεον μου θυμιζει αυτοκινητο , συμφωνο επισης & με killbill , σαφως ειναι καλο να εξελισονται τα μηχανακια & να εχουν hitech πραγματα πανω , σου απαντω & στο παρακατω ποστ σου σχετικα με το τι μηχανακια ειχα η εχω οδηγησει & δεν εννοω τετραγωνο , εχω περασει
ολες τις κατηγοριες ( γυμνο ,on-off, ss , παπια , σκουτερ & εχω οδηγησει πολλες διαφορετικες μαρκες ) στο er κατεληξα λογω χρησης , οικονομικων , αξιοπιστιας & ομορφιας , & κατι αλλο
αφου ανοιγετε ενα θεμα δεν ειναι κακο να ποσταρει την αποψη του ελευθερα καποιος με αυτο που θεωρει ιδανικο , αλλα δεν θα χαλαστουμε & για τα μηχανακια κιολας :beerchug:

Για την δικη μου οδηγικη εμπειρια,αυτα τα μεγαλα ον οφ ειναι αψογα οδηγικα. Φυσικα και δεν περιμενω συμπεριφορα ss. Εχω οδηγησει tiger,950 supermoto και multi παλιο απο τα "μεγαλα". Ολα μου αφησαν πολυ γλυκια αισθηση. Μιλαω για δρομο βεβαιως βεβαιως.
ΟΛΑ μου αφησαν αισθηση βαρκας σε σχεση με ενα 600αρι ss αλλα προσπαθω να τα κρινω σε σχεση με τον ανταγωνισμο τους. Εχουν κι αυτα το κοινο τους και μακαρι να μπορεσω να ζησω και λιγο χωμα καποια στιγμη.

Οσο για το f800, το οδηγησα αρκετα και το λατρεψα!! Φοβερο μοτερακι. Ροπη οπου πρεπει και φανταζοναι πως στο χωμα θα ειναι εξισσου καλο!!

05 Οκτ 2012, 21:49
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Ομάδα αίματος: Β+
Μηχανή: Z899Rt
Δημοσίευση Re: Re: νεα μοντελα απο intermot
Gousios έγραψε:
kawaman έγραψε:
Gousios έγραψε:
To να μην μας αρεσει μια μοτο το δεχομαι...
Το αν μην μας βολευει το δεχομαι..
Το να μην μας καλυπτει τα θελω μας το δεχομαι..

Αλλα το να βγαζουμε μια ολοκληρη κατηγορια αχρηστη ειναι τουλαχιστον εγωιστικο..
Και προφανως αρκετοι κρινουν χωρις να εχουν οδηγησει καν τις μοτοσυκλετες που γιουχαρουν...και οταν λεμε οδηγησουν ,δεν λεμε μια βολτα το τετραγωνο...

Προσωπικα σε ολες τις μοτοσυκλετες βρισκω ενα ενδιαφερον.Φυσικα και δεν θα τις αγορασω ολες..αν μου τρεχαν ομως απ τις τσεπες,σιγουρα θα ειχα στην κατοχη μου μοτοσυκλετα απ ολες τις κατηγοριες!

Τα παραπανω μοντελα μ αρεσουν..ειδικα το ΚΤΜ!!

εχεις δικιο σε ολα τα παραπανω , δεν το λεω απο εγωισμο & δεν κραζω ολη την κατηγορια τον ψηλων street - touring ουτε βγαζω ολη την κατηγορια αχρηστη & συμφωνω οτι αν δεν οδηγησεις κατι (παραπανω απο τετραγωνο) δεν μπορεις να το κρινεις , ειναι η αποψη μου για την αισθητικη & το στυλ που μου αρεσει σε οτι αφορα την μοτο , μου αρε ασχετο αν ειναι ψηλα η οχι , να
ειναι ελαφρια &
compact μηχανακια σε ολες τις κατηγοριες , αλλιως κατι αλλο πλεον μου θυμιζει αυτοκινητο , συμφωνο επισης & με killbill , σαφως ειναι καλο να εξελισονται τα μηχανακια & να εχουν hitech πραγματα πανω , σου απαντω & στο παρακατω ποστ σου σχετικα με το τι μηχανακια ειχα η εχω οδηγησει & δεν εννοω τετραγωνο , εχω περασει
ολες τις κατηγοριες ( γυμνο ,on-off, ss , παπια , σκουτερ & εχω οδηγησει πολλες διαφορετικες μαρκες ) στο er κατεληξα λογω χρησης , οικονομικων , αξιοπιστιας & ομορφιας , & κατι αλλο
αφου ανοιγετε ενα θεμα δεν ειναι κακο να ποσταρει την αποψη του ελευθερα καποιος με αυτο που θεωρει ιδανικο , αλλα δεν θα χαλαστουμε & για τα μηχανακια κιολας :beerchug:

Για την δικη μου οδηγικη εμπειρια,αυτα τα μεγαλα ον οφ ειναι αψογα οδηγικα. Φυσικα και δεν περιμενω συμπεριφορα ss. Εχω οδηγησει tiger,950 supermoto και multi παλιο απο τα "μεγαλα". Ολα μου αφησαν πολυ γλυκια αισθηση. Μιλαω για δρομο βεβαιως βεβαιως.
ΟΛΑ μου αφησαν αισθηση βαρκας σε σχεση με ενα 600αρι ss αλλα προσπαθω να τα κρινω σε σχεση με τον ανταγωνισμο τους. Εχουν κι αυτα το κοινο τους και μακαρι να μπορεσω να ζησω και λιγο χωμα καποια στιγμη.

Οσο για το f800, το οδηγησα αρκετα και το λατρεψα!! Φοβερο μοτερακι. Ροπη οπου πρεπει και φανταζοναι πως στο χωμα θα ειναι εξισσου καλο!!

Στο χώμα είναι πολύ καλό μιας και το μοτερ του ον/οφφ είναι ποιο γλυκά ρυθμισμενο.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

Believe in you,make your dreams come true,live your life in extreme ways !!!!!!

05 Οκτ 2012, 22:27
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: duke 3
πωπωωωωωωωωω το Street Triple R ειναι SEX

06 Οκτ 2012, 00:04
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: ta panta ola
After έγραψε:
Nick να μου πεις για το multi 1200 να σου πω ναι
Τα 620/1000/1100 ειναι ΠΑΤΑΤΑ, και δεν θα πω παλι ποσα εχει κανει το versaki να κλαψουν

Εγω προσωπικα ΘΑΒΩ την κατηγορια οχι γιατι ειναι μεγαλα και βαρια, αλλα γιατι εχουν λαστιχακια για 400αρι on-off και ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΥΝ οτι πανε χωμα
Και βασικα ΟΛΑ τα on-off ελαστικα εχουν οριο στο δρομο, και οταν σε πουλησουν θα ειναι ηδη αργα
Ρωτηστε ποσα οικοπεδα εχουν μαζεψει κατι γρηγοροι(πραγματι) με 990ADV στην ασφαλτο, οταν ξαφνικα και ανευ αιτιας βλεπαν τον κοσμο στις 90 μοιρες

οπως σου ειπα....το multi 1000 θα σε κανει να κλαψεις ΠΟΛΥ.....αλλα ελα παραδεξουτο....δεν το εχεις οδηγησει καν.... :lol: :lol:

Εικόνα

06 Οκτ 2012, 09:06
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

kawaman έγραψε:
nick39 έγραψε:
kawaman έγραψε:
η χειροτερη πλεον κατηγορια μοτοσυκλετας , πλεονασμα ασχημιας , μπουγιου & αχρηστιας , ειναι φορτωμενα με ενα καρο πραγματα & επι της ουσιας μηδεν , τι να τα κανεις τα αλογα & τα κυβικα οταν εχεις βαρος πανω απο 200 κιλα , ψηλο κεντρο βαρους , ογκο σε ολο το μηχανακι , που θα μπορεις οτι φοραει να το αξιοποιησεις σε μεγιστο βαθμο ? απλα σε σωζουν απο το να μην σκορπισεις χαμω για πλακα , χαρακτηρας μηχανης απροσδιοριστος , πεταμενα λεφτα .....

προσεξε μην σε πετυχει κανα multi ακομη και το 1000 και κλαις για κανα χρονο!!!! :lol: :lol:

& γιατι να κοντραριστω με κατι που απλα θεωρω ως λαθος & μονο που κατασκευαστηκε :mrgreen: , δεν λεω οτι δεν εχουν δυναμη σαφως απο το er πχ πολυ περισσοτερο , αλλα ειναι βαρκα τι να κανουμε & νομιζω καταλαβαινεις οτι ειναι μεγαλυτερη απολαυση να στριβεις ενα μηχανακι μονος σου ακομα & αν δεν το κανεις τελεια απο το να στριβει ενα μηχανακι - ρομποτ για ' σενα & εσυ να χαιρεσαι οτι στριβεις ;)

προφανως δεν εχεις καλη σχεση με την οδηγηση...τιποτα δεν στριβει μονο του...απλα προφανως με τα λεγομενα σου ειναι τοσο καλυτερο το Multi που σου δεινει την αισθηση οτι στριβει μονο του.... ;)

Εικόνα

06 Οκτ 2012, 09:10
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

nick39 έγραψε:
After έγραψε:
Τα 620/1000/1100 ειναι ΠΑΤΑΤΑ, και δεν θα πω παλι ποσα εχει κανει το versaki να κλαψουν

Εγω προσωπικα ΘΑΒΩ την κατηγορια οχι γιατι ειναι μεγαλα και βαρια, αλλα γιατι εχουν λαστιχακια για 400αρι on-off και ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΟΥΝ οτι πανε χωμα
Και βασικα ΟΛΑ τα on-off ελαστικα εχουν οριο στο δρομο, και οταν σε πουλησουν θα ειναι ηδη αργα
Ρωτηστε ποσα οικοπεδα εχουν μαζεψει κατι γρηγοροι(πραγματι) με 990ADV στην ασφαλτο, οταν ξαφνικα και ανευ αιτιας βλεπαν τον κοσμο στις 90 μοιρες

οπως σου ειπα....το multi 1000 θα σε κανει να κλαψεις ΠΟΛΥ.....αλλα ελα παραδεξουτο....δεν το εχεις οδηγησει καν.... :lol: :lol:

Καλά εσύ ονειρεψου,για πρωινό το είχα
Ασχολείσου εσύ μαζί του,εγώ πλέον δεν χάνω χρόνο με τους παπαρες που πληρώνουν κυβικά και νομίζουν ότι πληρώνουν και επιδόσεις

8-5-10:
-ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ

06 Οκτ 2012, 11:15
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

After έγραψε:
nick39 έγραψε:
After έγραψε:

Ασχολείσου εσύ μαζί του,εγώ πλέον δεν χάνω χρόνο με τους παπαρες που πληρώνουν κυβικά και νομίζουν ότι πληρώνουν και επιδόσεις

συγνωμη τσακ για το θρασος μου!!! :lol: :lol:

Εικόνα

06 Οκτ 2012, 13:04
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση Re: Re: Re: νεα μοντελα απο intermot
nick39 έγραψε:
After έγραψε:
nick39 έγραψε:
After έγραψε:

συγνωμη τσακ για το θρασος μου!!! :lol: :lol:

Δεν πειράζει,δεν είναι άλλωστε κακό να παραδέχεται κάποιος την ασχετοσύνη του

8-5-10:
-ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΙΣ

06 Οκτ 2012, 13:15
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Str33ple
ooo τι σου πεεεε :!:

06 Οκτ 2012, 14:53
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: XB12 S
After έγραψε:

:nono: :nono: :nono:
Δεν περίμενα αυτό το λάθος από εσένα.
Πληρώνουν κυβικά για να έχουν κύρος-σεβασμό-ανγνώριση.

Ducati και τα μυαλά στα Desmo!

http://www.rx8forum.gr

06 Οκτ 2012, 15:40
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: Black sheep
Δημοσίευση νεα μοντελα απο intermot
Ωπ!!! Παγκοσμιους διακρινω στον οριζοντα!!! Το νου σας!!!

06 Οκτ 2012, 17:58
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: XB12 S
Aπο πού έρχονται; :?

Ducati και τα μυαλά στα Desmo!

http://www.rx8forum.gr

07 Οκτ 2012, 12:19
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Ομάδα αίματος: Α-
Μηχανή: versys x300
Team: Kawa fanatic
nick39 έγραψε:
kawaman έγραψε:
nick39 έγραψε:
kawaman έγραψε:
η χειροτερη πλεον κατηγορια μοτοσυκλετας , πλεονασμα ασχημιας , μπουγιου & αχρηστιας , ειναι φορτωμενα με ενα καρο πραγματα & επι της ουσιας μηδεν , τι να τα κανεις τα αλογα & τα κυβικα οταν εχεις βαρος πανω απο 200 κιλα , ψηλο κεντρο βαρους , ογκο σε ολο το μηχανακι , που θα μπορεις οτι φοραει να το αξιοποιησεις σε μεγιστο βαθμο ? απλα σε σωζουν απο το να μην σκορπισεις χαμω για πλακα , χαρακτηρας μηχανης απροσδιοριστος , πεταμενα λεφτα .....

προσεξε μην σε πετυχει κανα multi ακομη και το 1000 και κλαις για κανα χρονο!!!! :lol: :lol:

& γιατι να κοντραριστω με κατι που απλα θεωρω ως λαθος & μονο που κατασκευαστηκε :mrgreen: , δεν λεω οτι δεν εχουν δυναμη σαφως απο το er πχ πολυ περισσοτερο , αλλα ειναι βαρκα τι να κανουμε & νομιζω καταλαβαινεις οτι ειναι μεγαλυτερη απολαυση να στριβεις ενα μηχανακι μονος σου ακομα & αν δεν το κανεις τελεια απο το να στριβει ενα μηχανακι - ρομποτ για ' σενα & εσυ να χαιρεσαι οτι στριβεις ;)

προφανως δεν εχεις καλη σχεση με την οδηγηση...τιποτα δεν στριβει μονο του...απλα προφανως με τα λεγομενα σου ειναι τοσο καλυτερο το Multi που σου δεινει την αισθηση οτι στριβει μονο του.... ;)

& βεβαια το multi εχει καλυτερη γεωμετρια & στησιμο απο πολλα μηχανακια & τιποτα δεν στριβει μονο του , & για να καταλαβεις τι εννοω , φαντασου εναν αναβατη να στριβει πχ με v800 οχι τελεια αλλα αρκετα καλα & εναν με multi που τον βοηθαει η γεωμετρια & το στησιμο να υπερηφανευεται οτι στριβει & αν τον βαλεις στο v800 να μην μπορει να το πλαγιασει ουτε σταμαματημενο ;) & για να μην σας κουραζω αλλο , μαλλον με ενοχλει περισσοτερο το κοινο που απευθυνεται αυτο το ειδος μοτο που προωθουν οι εταιρειες , η υπεροψια που εχουν αρκετοι κατοχοι τους λογω μαρκας & ογκου παρα τα ιδια τα μηχανακια , περαιτερω θεωρω οτι on-off δεν ειναι με την καμμια & γενικα πιστευω οτι ειναι μια suv κατηγορια μοτο τα περισσοτερα ασχημα & ειναι κατι που σε ' μενα δεν ταιριαζει , δεν σημαινει οτι τα ιδια τα μηχανακια δεν εχουν δυνατοτητες , αλλα δεν θα πεθανουμε κιολας υπαρχουν & αυτα & καλοταξιδοι οσοι τα παρουν & οσοι τα εχουν , στο φορουμ απλα λεμε την αποψη μας & ειναι προσωπικη για το αν μας αρεσει κατι η οχι

http://www.youtube.com/watch?v=xlCmQcRPtRg

08 Οκτ 2012, 11:07
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 58 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε: