Τώρα είναι 21 Σεπ 2017, 21:57

Απαντήστε στο θέμα  [ 49 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 ZZR 1100 
Συγγραφέας Μήνυμα

Ομάδα αίματος: 0+
Μηχανή: ZZR 1100
Δημοσίευση Re: ZZR 1100
Λοιπόν, το 1100 που πήρα ήταν σε πολύ καλή κατάσταση - βασικά δεν ήθελε τίποτα.
Ωστόσο, το πήγα στον μηχανικό μου να αλλάξει λάδια, φίλτρο και να κάνει ένα γενικό έλεγχο κλπ.
Αυτά, αφότου το είχα 1,5 μήνα και είχα πάει μερικές βόλτες.
Μετά το service από τον μηχανικό, το εργαλείο έχει ανέβει επίπεδο. Ρυθμίσαμε τα καρμπυρατέρ (μπέρδευαν ελάχιστα), λογικεύτηκε η κατανάλωση, τα λάδια έκαναν το σασμάν βούτυρο και έγινε ρύθμιση των αναρτήσεων.
Το μηχανάκι αυτό το πήρα γιατί το είχα καψούρα. Δεν φανταζόμουν όμως ότι θα αφομοιωθώ μαζί του τόσο σύντομα.
:mrgreen:
Καλά χιλιόμετρα με υγεία σε όλους!

02 Απρ 2017, 16:21
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Ομάδα αίματος: ΑΒ+
Μηχανή: zzr1400again
κοιτα να δεις μικρος που ειναι ο κοσμος ......κατ αρχην καλοταξιδο φιλος , αυτο το μπλε που ειχε ο τυπος που πηρες το 11αρι (δεν ξερω αν το ειδες) ....ηταν το δικο μου που το πουλησα πριν 2 μηνες .....anyway το παληκαρι πολυ ψειρας , και απ οτι μου ειπε εχει δωσει πολλα φραγκα στο 11αρι το ειχε τρελα........ ωραιος τυπος και ξηγημενος ....εγω πραγματικα χαρηκα που πηγε η μηχανη μου σε τετοια χερια .......και παλι καλοταξιδο.... :ok:

03 Απρ 2017, 08:53
Προφίλ

kostasva έγραψε:
κοιτα να δεις μικρος που ειναι ο κοσμος ......κατ αρχην καλοταξιδο φιλος , αυτο το μπλε που ειχε ο τυπος που πηρες το 11αρι (δεν ξερω αν το ειδες) ....ηταν το δικο μου που το πουλησα πριν 2 μηνες .....anyway το παληκαρι πολυ ψειρας , και απ οτι μου ειπε εχει δωσει πολλα φραγκα στο 11αρι το ειχε τρελα........ ωραιος τυπος και ξηγημενος ....εγω πραγματικα χαρηκα που πηγε η μηχανη μου σε τετοια χερια .......και παλι καλοταξιδο.... :ok:

Το είδα το μπλε το 14αρι που του έδωσες. Χαρτί το είχες κι εσύ. Μου την είπε την ιστορία.
Καλά χιλιόμετρα σε όλους!
:D

03 Απρ 2017, 21:27
Προφίλ

Μετά το service που έκανα στο νεοπακτηθέν 1100, άρχισα να μετράω την κατανάλωση.
Μέσα στην πόλη 7 λίτρα στα 100 και 5,8 λίτρα στα 100 σε συνθήκες εθνικής οδού αλλά όχι με πολύ μεγάλες ταχύτητες.
Είμαι πολύ ικανοποιημένος γιατί έγινε πολύ καλή δουλειά από το συνεργείο στη ρύθμιση των καρμπιρατέρ και των μιγμάτων.

09 Μάιος 2017, 07:25
Προφίλ

Βρέθηκαν κατά 95% άψογες οι γνήσιες εξατμίσεις του ZZR 1100.
Καινούργιες έχουν 1.600 συν μεταφορικά, τελωνεία κλπ.
Τις πήρα 150.
Ένα βαψιματάκι στους λαιμούς και τις φοράω!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

19 Μάιος 2017, 23:31
Προφίλ

Τύπος με smart χθες κάνει όπισθεν και μου σπαέι το μπροστινό φτερό (διαιρούμενο).
140 ευρώ καινούργιο, έκανε δήλωση ευτυχώς.
Ωστόσο, 15 μέρες παραγγελία.
Πόσο τυφλοί είναι ρε παιδί μου... :evil: :evil: :evil: :evil:

23 Αύγ 2017, 19:06
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: VERsatileSYS
Team: Versys
Τζαμπα πραμα εχει και διαμαντια πανω :lol:
Γενικα επειδη το μεγαλυτερο ποσοστο ειναι τυφλοι ΠΟΤΕ δε παρκαρουμε εκει που παρκαρουν οι αλλοι :old: 8-)

23 Αύγ 2017, 21:23
Προφίλ YIM

Όταν πάρκαρα το μηχανάκι, είδα ότι μπροστά δεν χωράει ΚΑΝΟΝΙΚΟ αμάξι, αλλά πήγε ο άλλος να χώσει το smart του!!!

23 Αύγ 2017, 21:47
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μηχανή: VERsatileSYS
Team: Versys
Σε καταλαβαινω θελει προσοχη,κεγω την εχω πατησει γιατι δε μας υπολογιζουν ΠΟΥΘΕΝΑ :evil:
Πλεον παρκαρω οσο πιο ασφαλη γινετε και οτι εκει που θα την εχω δεν προκειτε να ειναι αλλο οχημα και ουτε θα μπορει να ερθει... ;)

24 Αύγ 2017, 00:33
Προφίλ YIM
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 49 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Μετάβαση σε: